Hydrolát, hydrosol nebo také květová/květinová voda. 

Hydroláty. Hydro-co? Často se ptáte. No a tak Vám to tu osvětlíme.

 

Hydrolát, hydrosol nebo také květová/květinová voda. 

 

Vzniká jako vedlejší produkt při výrobě esenciálních olejů parovodní destilací. Je to proces při kterém z rostliny získáváme její nejjemnější složky – esence. Ty jsou právem považovány za duši květin, nesou jejich podstatu. Při tomto způsobu získávání esenciálních olejů se kromě olejové složky – esenciálního oleje, oddělí také voda – hydrolát.

 

Díky tomu, že naše tělo je ze 70% složeno právě z vody, mají tyto vody, nesoucí esenci a podstatu květiny, na člověka rychlý účinek. A to na psychologické, emocionální, ale také fyzické úrovni. Naše jemnohmotná energie se propojí s tou květinovou a začne to pravý magic.

Hydroláty jsou velice oblíbené právě pro své terapeutické a léčebné potenciály. Jsou jemnější jako esenciální oleje, díky tomu se většina z nich může používat denně, nebo také vnitřně. S hydroláty se dělají různé kůry, jaké si jen dovedete představit: očistné, podporující lymfu, harmonizační, antidepresivní, při menopauze, výkyvu nálad, při cukrovce, kožních problémech, zánětech a spousta jiných. 

 

Díky své jemnosti a něžnosti se skvěle se hodí v péči o miminka a malé děti.

 

Jejich využití má široké spektrum, můžete je použít:

  • v kuchyni k dochucení řady pokrmů – přidáte do smoothie, do nápojů, postříkáte na salát, nebo různé moučníky, ale také na hotové vařené jídlo.
  • v kosmetice – excelentně pomáhají vyřešit řadu problémů od akné, přes ekzémy, začervenalou pokožku, šupinky, lupénku, poranění, odřeniny atd.
  • jako osvěžovač vzduchu – v místnostech, na pracovištích v dětském pokoji aj.
  • k terapiím – fyzického i emočního těla
  • pro děti a zvířata – děti i zvířata jsou vlastně docela podobná skupina. My dospělí jsme si již odvykli vnímat přirodu v takové potenci, jako zvířata a děti. Náš vnitřní systém je zanesený léky, životem ve městech, smogu, zanesený nejednou chemií. Ale děti a zvířata dokáží prakticky ihned reagovat na jemnosti přírody, mezi které se řadí právě hydroláty.

   

Pokud chcete o hydrolátech vědět více, doporučujeme vám skvělou knihu nabitou informacemi všeho typu: Hydrolaterapie od Lydie Bosson

 

A pokud hledáte kvalitního dodavatele hydrolátů, který dbá nejen na samotnou kvalitu, ale také na podmínky sběru květin, včetně lidské práce, což je velice důležité a ovlivní to sílu a čistotu esencí a hydrolátů. Doporučujeme jednoznačně @aroma.atelier.cz